Elite Screens Projection Screen AR100WH2 Diagonal 100 ", 16:9, Viewable screen width (W) 221.74 cm
Tax included
Product Details
Data sheet
- Type
- Fixed Frame Screens
- Producer product name
- AR100WH2
- Net weight
- 11.40 kg
- Gross weight
- 11.60 kg
- WEEE tax
- No
- Packing quantity
- 1.00 pc(s)
- Volume (m3)
- 0.10 m
- Tare weight (kg)
- 0.20 kg
- Gross depth (mm)
- 2664.00 mm
- Gross width (mm)
- 1501.00 mm
- Gross height (mm)
- 25.00 mm
- Paper/Pasteboard
- 150.00 g
- Embeeded battery
- No
- Plastic (No PET)
- 50.00 g
- Producer product family
- Projection Screen
- Material
- Aluminium
- Palette Qty
- 17 pc(s)
- Aspect ratio
- 16:9
- Diagonal
- 100 "
- Garantija
- 24
- Viewable screen width (W)
- 221.74 cm
In the same category
Elite Screens
Elite Screens Spectrum Series Electric106NX Diagonal 106 ", 16:10, Viewable screen width (W) 228 cm, White