Sony | TV | KD55X85L | 55" (139cm) | Smart TV | Android | 4K UHD | Black
Tax included
Product Details
Data sheet
- Colour of product
- Black
- Warranty
- 24 month(s)
- Producer product name
- KD55X85L
- Net weight
- 20.32 kg
- Gross weight
- 24.00 kg
- WEEE tax
- Yes
- Packing quantity
- 1.00 pc(s)
- Volume (m3)
- 0.18 m
- Tare weight (kg)
- 3.68 kg
- Gross depth (mm)
- 160.00 mm
- Gross width (mm)
- 1348.00 mm
- Gross height (mm)
- 842.00 mm
- WEE classification
- CL109:2:2017-04-01
- Paper/Pasteboard
- 2946.40 g
- Embeeded battery
- Yes
- TI weight (kg)
- 0.02 kg
- Plastic (No PET)
- 736.60 g
- Composition of battery
- CL127:KT:2016-12-09
- Classification of battery
- CL126:NE:2016-12-09
- Type of battery
- Battery
- Producer product family
- TV
- Palette Qty
- 5 pc(s)
- Wi-Fi
- Operating system installed
- Android
- Display diagonal
- 55" (139cm)
- Display
- 3840 x 2160
- HD type
- 4K UHD
- VESA mounting
- VESA mounting interfaces
- 300 x 300 mm
- Energy efficiency class
- F
- Dimensions (W x D x H) with stand
- 122.8 x 33.6 x 78.4 mm
- Wooden
- 3D
- No
- Display diagonal (metric)
- 139 cm
- Annual energy consumption
- 76 kWh
- Smart TV
- CI Slot
- CI+
- Digital signal format system
- DVB-T/T2/C/S/S2
- Producer
- Sony
In the same category
HISENSE
55 " | ULED | Flat | 16:9 | Brightness 500 cd/m² | Contrast 2000:1 | 3840 x 2160 pixels | Smart TV Yes | Wi-Fi Yes | Weight 15 kg
TCL
TCL LED 4K TV | 50V6C | 50 | Smart TV | Google TV | UHD | Black
TCL
TV Set|TCL|75 "|4K Ultra HD|3840 x 2160 pixels|Flat|16:9|QLED|75P8K
75 " | QLED | Flat | 16:9 | Brightness 350 cd/m² | 3840 x 2160 pixels | Smart TV Yes | Wi-Fi Yes | Weight 24.6 kg