    AXAGON BUCM-AM10AB HQ cable USB-C - USB-A, 1m, USB 2.0, 3A, ALU, braid, black
    Tax included
    Quantity
    Product Details
    AXAGON
    BUCM-AM10AB
    5 Items
    Data sheet
    Warranty
    24 month(s)
    Net weight
    0.03 kg
    Gross weight
    0.04 kg
    WEEE tax
    Yes
    Packing quantity
    1.00 pc(s)
    Volume (m3)
    0.00 m
    Tare weight (kg)
    0.01 kg
    Gross depth (mm)
    10.00 mm
    Gross width (mm)
    130.00 mm
    Gross height (mm)
    205.00 mm
    WEE classification
    CL109:6:2017-04-01
    Paper/Pasteboard
    4.80 g
    Embeeded battery
    No
    Plastic (No PET)
    1.20 g
    Palette Qty
    6484 pc(s)
    Producer
    AXAGON
    Quick Compare
    Product
    Goobay Headphone AUX adapter 3.5 mm jack 1-to-2 Goobay Headphone AUX adapter 3.5 mm jack 1-to-2
    Sale!
    Cablexpert A-6.35F-3.5M 6.35 mm female to 3.5 mm male audio adapter | Cablexpert
    Cablexpert | PP12-0.25M | Beige RJ-45 | RJ-45
    Sale!
    Goobay RCA adapter. AUX jack 3.5 mm male to 2 stereo female 11604 Goobay RCA adapter. AUX jack 3.5 mm male to 2 stereo female 11604
    Availability
    Price
    Description
    Goobay Headphone AUX adapter; 3.5 mm jack 1-to-2 Cablexpert A-6.35F-3.5M 6.35 mm female to 3.5 mm male audio adapter | Cablexpert Cablexpert | PP12-0.25M | Beige RJ-45 | RJ-45 Goobay RCA adapter. AUX jack 3.5 mm male to 2 stereo female 11604
    Colour of product
    Beige Black
    Type
    Cat 5E, U/UTP
    Warranty
    24 month(s) 24 month(s) 12 month(s) 24 month(s)
    Producer product name
    Headphone AUX adapter 3.5 mm jack 1-to-2 PP12-0.25M 11604
    Net weight
    0.08 kg 0.01 kg 0.009 kg 0.004 kg
    Gross weight
    0.131 kg 0.02 kg 0.013 kg 0.007 kg
    WEEE tax
    No Yes Yes No
    Packing quantity
    1.00 pc(s) 1.00 pc(s) 1.00 pc(s) 1.00 pc(s)
    Volume (m3)
    0.00 m 0.00 m 0.000181125 m 0.00001764 m
    Tare weight (kg)
    0.051 kg 0.01 kg 0.00 kg 0.003 kg
    Gross depth (mm)
    20.00 mm 10.00 mm 115 mm 14 mm
    Gross width (mm)
    20.00 mm 50.00 mm 105 mm 28 mm
    Gross height (mm)
    10.00 mm 10.00 mm 15.00 mm 45 mm
    WEE classification
    CL109:6:2017-04-01 CL109:6:2017-04-01
    Paper/Pasteboard
    37.00 g 8 g
    Embeeded battery
    No No No No
    Connector type
    RJ45 - RJ45
    PET
    14.00 g
    Cable length
    0.25 m
    Other features
    3.5 mm male (3-pin, stereo) 2 pcs. 3.5 mm female (3-pin, stereo). Item is only suitable for hobbyists or amateurs. Connector 1 - 3.5 mm male (3-pin, stereo), Connector 2 - 2 pcs. 3.5 mm female (3-pin, stereo) item is only suitable for hobbyists or amateurs
    Plastic (No PET)
    2 g 4.00 g 3 g
    Maximum cable length
    25 cm m
    Producer product family
    RCA adapter. AUX jack 3.5 mm male to 2 stereo female
    Connector contacts plating
    Gold
    RoHS compliance
    Yes
    Palette Qty
    7634 pc(s) 50000 pc(s) 9540 pc(s)
    Cable type
    Cat5e
    Connector 1
    RJ-45 3.5 mm male (3-pin, stereo)