CyberPower Smart App UPS for Network and Server | CP2000EIPFCRM2U | 2000 VA | 1200 W
    CyberPower
    Su mokesčiais
    Prekė detaliau
    CyberPower
    CP2000EIPFCRM2U
    3 Prekės
    Charakteristikos
    Warranty
    24 month(s)
    Producer product name
    CP2000EIPFCRM2U
    Net weight
    12.96 kg
    Gross weight
    14.26 kg
    WEEE tax
    Yes
    Packing quantity
    1.00 pc(s)
    Volume (m3)
    0.03 m
    Tare weight (kg)
    1.30 kg
    Gross depth (mm)
    374.00 mm
    Gross width (mm)
    523.00 mm
    Gross height (mm)
    162.00 mm
    WEE classification
    CL109:6:2017-04-01
    Paper/Pasteboard
    1040.00 g
    Embeeded battery
    Yes
    Plastic (No PET)
    260.00 g
    Composition of battery
    CL127:KT:2016-12-09
    Classification of battery
    CL126:NE:2016-12-09
    Type of battery
    Accumulator
    Producer product family
    Smart App UPS for Network and Server
    Capacity
    2000 VA
    Palette Qty
    27 pc(s)
    UPS topology
    Line-Interactive
    Producer
    Greitas palyginimas
    Prekė
    UPS Online Rack 19" LCD 2000VA/2000W, Digitus Digitus OnLine UPS systems, tower type, 2000 VA / 2000 W Qoltec 53947 Uninterruptible power supply UPS RACK | 3KVA | 2400 W | LCD Qoltec RACK UPS | 3kVA | 2400W | LCD
    Prieinamumas
    Kaina
    Aprašymas
    Package type
    Box
    Width
    440 mm 191 mm 483 mm
    Height
    86.5 mm 337 mm 87 mm
    Depth
    460 mm 460 mm 635 mm
    Weight
    19.5 kg 10 kg 22.2 kg
    Package depth
    563 mm
    Package height
    200 mm 446 mm
    Package width
    555 mm 275 mm
    Package weight
    21.5 kg
    Number of batteries supported
    4
    Power source type
    AC
    Cables included
    RS-232, USB cable USB cable, RS-232, Power load cable
    Storage relative humidity (H-H)
    20 - 90%
    Manual
    Operating temperature (T-T)
    0 - 40 °C 0 - 40 °C
    Operating relative humidity (H-H)
    20 - 90% 20 - 95%
    Storage temperature (T-T)
    -25 - 55 °C -25 - 55 °C
    Form factor
    Rackmount Tower
    USB port
    Battery technology
    Sealed Lead Acid (VRLA) AGM (Absorbed Glass Mat)
    Battery capacity
    9 Ah 9 Ah 7 Ah
    Battery recharge time
    4 h
    Cooling type
    Active
    Output power
    2000 W 2000 W 2400 W
    Input frequency
    40 - 70 Hz 45/55 Hz
    USB 2.0 ports quantity
    1
    Response time
    4 ms
    Display type
    LCD LCD
    Ethernet LAN (RJ-45) ports
    2
    Number of battery cells
    4 6
    Efficiency
    93% 91%
    Input operation voltage (min)
    208 V 110 V
    Power protection features
    Overload
    Cold start
    AC outlets quantity
    8 AC outlet(s) 8 AC outlet(s)
    Output power capacity
    1.5 kVA 2 kVA 3 kVA
    Output operation voltage (max)
    240 V
    Waveform
    Pure sine
    AC outlet types
    C13 coupler C13 coupler
    Input operation voltage (max)
    240 V 300 V 300 V
    Audible alarm(s)
    Yes Yes
    Battery voltage
    12 V 12 V 12 V
    Output operation voltage (min)
    208 V 220 V
    UPS topology
    Double-conversion (Online) Double-conversion (Online)
    Surge protection
    Output voltage regulation
    1%
    RS-232 ports
    Connectors
    1 x IEC
    Operating altitude
    0 - 1500 m 0 - 1000 m
    Serial interface type
    RS-232
    Quick installation guide
    Short circuit protection
    Output frequency
    50/60 Hz
    Noise Level
    50 dB
    Serial ports quantity
    Maximum current
    10 A
    Power plug
    C20 coupler C20 coupler
    Product colour
    Black Black Black
    Serial interface
    RS-232 interface
    Package volume
    66705.5 cm³
    USB port type
    USB Type-B
    Charging current
    2 A
    Output voltage Total Harmonic Distortion (THD)
    3%
    UK Trade Tariff code
    Overvoltage protection
    Y
    Size (imperial)
    48.3 cm (19")
    Audible alarm modes
    Fault
    Overload protection
    Power factor
    Crest factor
    3:1
    Rack mount kit
    Emergency Power Off (EPO) connector
    Built-in fan
    Battery recharge time (90%)
    4 h
    Efficiency (ECO mode)
    98% 96%