ASUS
Tax included
Quantity
Product Details
90NB16R1-M004X0
5 Items
Data sheet
Colour of product
Matte black
Warranty
24 month(s)
Producer product name
V3607VP-RP020W
Net weight
1.95 kg
Gross weight
2.25 kg
WEEE tax
Yes
Packing quantity
1.00 pc(s)
Volume (m3)
0.01 m
Tare weight (kg)
0.30 kg
Gross depth (mm)
100.00 mm
Gross width (mm)
390.00 mm
Gross height (mm)
360.00 mm
WEE classification
CL109:2:2017-04-01
Paper/Pasteboard
290.00 g
Embeeded battery
Yes
Keyboard language
English
TI weight (kg)
0.20 kg
Plastic (No PET)
10.00 g
Composition of battery
CL127:KT:2016-12-09
Classification of battery
CL126:NE:2016-12-09
Type of battery
Accumulator
Producer product family
V16
Bluetooth
Bluetooth version
5.3
Hard drive capacity
M.2 NVMe PCIe 4.0 SSD GB
Palette Qty
123 pc(s)
Internal memory type
DDR5
Processor family
Intel Core 7
Processor model
240H
Processor frequency
2.5 GHz
Processor cores
10
Processor boost frequency
5.2 GHz
Discrete graphics adapter memory
8 GB
HDMI ports quantity
1
Battery warranty
12 month(s)
Wi-Fi
Internal memory
16 GB
Wi-Fi standards
802.11ax
Operating system installed
Windows 11 Home
Display
1920 x 1200 pixels
Keyboard backlit
HD type
WUXGA
Display surface
Anti-glare
Aspect ratio
16:10
Touchscreen
No
Storage media
SSD
Diagonal
16 "