TV Set|LG|43"|4K/Smart|3840x2160|Wireless LAN|Bluetooth|webOS|Black|43NANO81A3A
    LG
    Tax included
    43 " | NanoCell | Flat | 16:9 | 3840 x 2160 pixels | Smart TV Yes | Wi-Fi Yes | Weight 8.9 kg
    Quantity
    Product Details
    43NANO81A3A
    30 Items
    Data sheet
    Garantija
    12/24
    Category Code
    TVP
    Unit Box Height
    0.65
    Unit Box Length
    1.06
    Unit Box Width
    0.18
    MODEL
    43NANO81A3A
    Product Net Weight
    8.9 kg
    Unit Calculated Weight
    10 kg
    Unit Calculated Volume
    0.124 cubm
    Energy Efficiency (EPREL Registration Number)
    Energy Efficiency (EPREL Version Number)
    Energy Efficiency (Data Sheet (Link))
    https://eprel.ec.europa.eu/api/product/2226964/fiches?language EN
    Energy Efficiency (Energy efficiency class)
    G
    Summary
    LG NanoCell AI 43NANO81A3A. Display diagonal: 109.2 cm (43"), Display resolution: 3840 x 2160 pixels, HD type: 4K Ultra HD, Display technology: NanoCell, Screen shape: Flat, LED backlighting type: Direct-LED. Smart TV. Native aspect ratio: 16:9. Digital s
    Packaging data (Package width)
    1075 mm
    Packaging data (Package depth)
    187 mm
    Packaging data (Package height)
    660 mm
    Packaging data (Package weight)
    12400 g
    Packaging content (Cables included)
    AC
    Display (Display diagonal)
    43 "
    Display (Display diagonal (metric))
    108 cm
    Display (Display resolution)
    3840 x 2160 pixels
    Display (Display technology)
    NanoCell
    Display (HD type)
    4K Ultra HD
    Display (LED backlighting type)
    Direct-LED
    Display (Native aspect ratio)
    16:9
    Display (Native refresh rate)
    60 Hz
    Display (Screen shape)
    Flat
    Smart TV (Internet TV)
    Yes
    Smart TV (Operating system installed)
    WebOS
    Smart TV (Operating system version)
    25
    Smart TV (Smart TV)
    Yes
    Ports & interfaces (Audio Return Channel (ARC))
    Ports & interfaces (Common interface (CI))
    Ports & interfaces (Common interface Plus (CI+))
    Ports & interfaces (Digital audio optical out)
    Ports & interfaces (Ethernet LAN (RJ-45) ports)
    Ports & interfaces (HDMI ports quantity)
    Ports & interfaces (HDMI version)
    2.1
    Ports & interfaces (USB 2.0 ports quantity)
    Audio (Audio decoders)
    Dolby Digital
    Audio (Enhanced Audio Return Channel (eARC))
    Audio (Number of speakers)
    2
    Audio (RMS rated power)
    20 W
    Network (Bluetooth)
    Network (Ethernet LAN)
    Network (Wi-Fi)
    Design (Panel mounting interface)
    200 x 200 mm
    Design (Product colour)
    Black
    Design (VESA mounting)
    Performance (High Dynamic Range (HDR) supported)
    Performance (High Dynamic Range (HDR) technology)
    Dynamic Tone Mapping/Filmmaker Mode/High Dynamic Range 10 (HDR10)/Hybrid Log-Gamma (HLG)
    Performance (Processor cores)
    4
    Performance (Video formats supported)
    AV1/HEVC/H.265/VP9
    TV tuner (Digital signal format system)
    DVB-S/DVB-S2/DVB-T/DVB-T2
    TV tuner (Tuner type)
    Analog & digital
    Management features (Works with the Google Assistant)
    Power (Energy consumption (HDR) per 1000 hours)
    83 kWh
    Power (Energy consumption (SDR) per 1000 hours)
    54 kWh
    Power (Energy efficiency class (HDR))
    G
    Power (Energy efficiency class (SDR))
    Power (Energy efficiency scale)
    A to G
    Power (Power consumption (standby))
    0.5 W
    Weight & dimensions (Depth (with stand))
    249 mm
    Weight & dimensions (Depth (without stand))
    57.1 mm
    Weight & dimensions (Height (with stand))
    629 mm
    Weight & dimensions (Height (without stand))
    564 mm
    Weight & dimensions (Weight (with stand))
    10000 g
    Weight & dimensions (Width (with stand))
    967 mm
    Weight & dimensions (Width (without stand))
    967 mm
    Packaging content (Remote control included)
    Other features (Warranty period)
    2 year(s)
    Smart TV (Apple AirPlay 2 support)
    Ports & interfaces (Consumer Electronics Control (CEC))
    SimpLink
    Ports & interfaces (PC in (D-Sub))
    No
    Ports & interfaces (RF ports quantity)
    Audio (Sound modes)
    AI Sound Pro/Clear Voice Pro
    Network (Bluetooth version)
    5.1
    Network (Web browser)
    Network (Wi-Fi standards)
    Wi-Fi 5 (802.11ac)
    Performance (4K Ultra HD upscaling)
    Performance (Subtitles function)
    Performance (Teletext function)
    Performance (USB recording)
    No
    Weight & dimensions (Stand depth)
    249 mm
    Weight & dimensions (Stand width)
    739 mm