    ASUS
    Tax included
    NVIDIA GeForce RTX 5080 | Graphics memory size 16 GB | GDDR7 | 256 bit | Memory CLK 30 Gbps | GPU boost clock 2670 MHz | 7680x4320 | Cooling Triple slot Fansink | Included Accessories 1 x Speedsetup Manual1 x ROG White Graphics Card Holder1 x ROG White Velcro Hook & Loop1 x ROG White Magnet1 x ROG White Graphics Card Keycap1 x ROG White PCB Ruler1 x ROG Ring1 x Thank You Card1 x Adapter Cable (1 to 3)
    Quantity
    ROG Astral GeForce RTX™ 5080 16GB GDDR7 WHITE OC Edition
    Product Details
    ROG ASTRAL GEFORCE RTX 5080 16GB
    4 Items
    Data sheet
    Chipset
    NVIDIA GeForce RTX 5080
    Memory bus
    256 bit
    CUDA cores
    10752
    Garantija
    36
    Category Code
    VGP
    Vendor Homepage
    rog.asus.com/graphics-cards/graphics-cards/rog-astral/rog-astral-rtx5080-o16g-white/
    Input/Output connectors (HDMI)
    2
    Input/Output connectors (DisplayPort)
    Included Accessories
    Cooling System
    Triple slot Fansink
    Dimensions
    357.6 x 149.3 x 76 mm
    Card's length
    280 mm
    GPU boost clock
    2670 MHz
    Graphic card features
    Gaming/HDCP/Overclock Edition
    Graphics memory size
    16 GB
    Graphics memory type
    GDDR7
    Max resolution
    7680x4320
    Memory CLK
    30 Gbps
    Power connectors
    16 pin