TV Set|PHILIPS|50 "|4K Ultra HD|3840 x 2160 pixels|Flat|QLED|50PUS7810/12
    Philips
    Su mokesčiais
    50 " | QLED | Flat | 3840 x 2160 pixels | Smart TV Yes | Wi-Fi Yes | Weight 8.23 kg
    Form. Function. Fabulous value
    4K QLED for vibrant viewing and quantum dot colour quality
    Get closer to the detail with pixel precision
    Colour and contrast unleashed with HDR10+
    Surround yourself in Dolby Atmos and DTS:X
    Titan OS. Find it easily.
    Connect seamlessly to smart home networks
    Every size to fit your needs
    Go big. Go small. Go for a television that blends in perfectly with your needs. From a smaller screen 43" right up to a gargantuan 75" TV, size up the incredible 7800 Series for the smarter choice in TV.
    Add clarity to each word with Vocal Boost
    Game ready connectivity
    European design, sustainable thinking
    Prekė detaliau
    50PUS7810/12
    30 Prekės
    Charakteristikos
    Garantija
    12/24
    Category Code
    TVP
    Unit Box Height
    0.78
    Unit Box Length
    1.24
    Unit Box Width
    0.13
    Vendor Homepage
    https://www.philips.co.uk/c-p/50PUS7810_12/qled-4k-tv
    Product Net Weight
    8.23 kg
    Unit Calculated Weight
    11.4 kg
    Unit Calculated Volume
    0.1257 cubm
    Energy Efficiency (EPREL Registration Number)
    Energy Efficiency (EPREL Version Number)
    Energy Efficiency (Data Sheet (Link))
    https://eprel.ec.europa.eu/api/product/2255221/fiches?language EN
    Energy Efficiency (Energy efficiency class)
    E
    Summary
    Philips 50PUS7810/12. Display diagonal: 127 cm (50"), Display resolution: 3840 x 2160 pixels, HD type: 4K Ultra HD, Display technology: QLED, Screen shape: Flat. Smart TV. Digital signal format system: DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2, DVB-T2 HD. Wi-Fi
    Packaging data (Package width)
    1240 mm
    Packaging data (Package depth)
    133 mm
    Packaging data (Package height)
    780 mm
    Packaging data (Package weight)
    11920 g
    Packaging content (Cables included)
    AC
    Display (Display diagonal)
    50 "
    Display (Display diagonal (metric))
    126 cm
    Display (Display resolution)
    3840 x 2160 pixels
    Display (Display technology)
    QLED
    Display (HD type)
    4K Ultra HD
    Display (Native refresh rate)
    60 Hz
    Display (Screen shape)
    Flat
    Smart TV (Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV))
    Yes
    Smart TV (Internet TV)
    Yes
    Smart TV (Operating system installed)
    Titan OS
    Smart TV (Smart TV)
    Ports & interfaces (Audio Return Channel (ARC))
    Ports & interfaces (HDMI ports quantity)
    Ports & interfaces (HDMI version)
    2.1
    Ports & interfaces (Headphone outputs)
    Ports & interfaces (USB 2.0 ports quantity)
    Audio (Audio decoders)
    Dolby Atmos/Dolby Digital/DTS:X
    Audio (Enhanced Audio Return Channel (eARC))
    Audio (Equalizer)
    Audio (Number of speakers)
    2
    Audio (RMS rated power)
    20 W
    Network (Wi-Fi)
    Design (Panel mounting interface)
    200 x 100 mm
    Design (Product colour)
    Black
    Design (Stand colour)
    Black
    Design (VESA mounting)
    Performance (High Dynamic Range (HDR) supported)
    Performance (High Dynamic Range (HDR) technology)
    High Dynamic Range 10 (HDR10)/High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus)/Hybrid Log-Gamma (HLG)
    Performance (Video formats supported)
    AV1/AVC/AVI/H.264/H.265/HEVC/MKV/MPEG1/MPEG4/VP9
    TV tuner (Digital signal format system)
    DVB-C/DVB-S/DVB-S2/DVB-T/DVB-T2/DVB-T2 HD
    TV tuner (Tuner type)
    Digital
    Management features (Works with the Google Assistant)
    Power (Energy consumption (HDR) per 1000 hours)
    79 kWh
    Power (Energy consumption (SDR) per 1000 hours)
    52 kWh
    Power (Energy efficiency class (HDR))
    G
    Power (Energy efficiency class (SDR))
    E
    Power (Energy efficiency scale)
    A to G
    Power (Power consumption (standby))
    2 W
    Weight & dimensions (Depth (with stand))
    262 mm
    Weight & dimensions (Depth (without stand))
    88 mm
    Weight & dimensions (Height (with stand))
    670 mm
    Weight & dimensions (Height (without stand))
    649 mm
    Weight & dimensions (Weight (with stand))
    8230 g
    Weight & dimensions (Width (with stand))
    1111 mm
    Weight & dimensions (Width (without stand))
    1111 mm
    Packaging content (Remote control included)
    Smart TV (Apple AirPlay 2 support)
    Smart TV (Video apps)
    Amazon Prime Video/BBC iPlayer/Disney+/HBO/Netflix/YouTube
    Ports & interfaces (Consumer Electronics Control (CEC))
    EasyLink
    Network (Wi-Fi standards)
    Wi-Fi 5 (802.11ac)
    Performance (Audio formats supported)
    AAC/FLAC/MP3/WAV
    Performance (Subtitles function)
    Performance (Teletext)
    1000 pages
    Performance (Teletext function)
    Weight & dimensions (Stand width)
    811 mm
    Weight & dimensions (Weight (without stand))
    Packaging content (Desktop stand)
    Display (Display refresh rates supported)
    24 Hz/25 Hz/30 Hz/50 Hz/60 Hz
    Audio (Audio output channels)
    2.0 channels
    Performance (Game features)
    Auto Low Latency Mode (ALLM),Variable Refresh Rate (VRR)
    Performance (Game mode)
    Management features (On/Off timer)
    Power (AC input frequency)
    50/60 Hz
    Power (AC input voltage)
    100-240 V
    Smart TV (Smart modes)
    Game/Movie/Personal
    Performance (Backlight dimming technology)
    Micro Dimming
    Management features (ECO mode)
    Management features (Works with Amazon Alexa)
    Power (Power consumption (typical))
    79 W