ASUS TUF Gaming VG27VQM1B 27inch Fast VA
    ASUS
    Su mokesčiais
    This monitor stands out with its high refresh rate of up to 280 Hz and a rapid 1 ms response time, ensuring that the gameplay is smooth and free from motion blur, giving you the edge in fast-paced action. AMD FreeSync Premium technology further enhances the gaming experience by eliminating screen tearing and minimizing stutter. For those long gaming sessions, ASUS has incorporated Flicker-Free technology and Low Blue Light
    • 27-inch curved screen with 1500R curvature for an immersive viewing experience
    • AMD FreeSync Premium and 280 Hz refresh rate for smooth, tear-free gaming
    • 1 ms response time for sharp, responsive gameplay
    • 90% DCI-P3 color gamut and support for vibrant, lifelike visuals
    • Features like Flicker-Free and Low Blue Light technology for extended comfort
    Prekė detaliau
    90LM0A81-B01170
    84 Prekės
    Charakteristikos
    Colour
    Black
    Weight
    4.9 kg
    Device type
    LED-backlit LCD monitor - 27"
    Voltage
    AC 100-240 V (50/60 Hz)
    Response time
    1 ms (grey-to-grey)
    Panel type
    Rapid VA
    Aspect ratio
    16:9
    Pixel pitch
    0.311 mm
    Contrast ratio
    4000:1
    PRODUCT DESCRIPTION
    ASUS TUF Gaming VG27VQM1B - LED monitor - curved - Full HD (1080p) - 27"
    Native resolution
    Full HD (1080p) 1920 x 1080 at 280 Hz
    Brightness
    250 cd/m
    Energy Class
    Class E
    Adaptive-Sync Technology
    AMD FreeSync Premium
    Colour Support
    1073.7 million colours (10-bit)
    Input Connectors
    2xHDMI, DisplayPort
    Display Position Adjustments
    Tilt
    Compliant Standards
    Dimensions (WxDxH) - with stand
    61 cm x 19.3 cm x 45.6 cm
    Screen Coating
    Anti-glare
    Colour Gamut
    90% DCI-P3