Monitor|SAMSUNG|27 "|2560 x 1440 pixels|Quad HD|Native aspect ratio 16:9|OLED|Flat|LS27FG500SUXEN
    Samsung
    Su mokesčiais
    27 " | 2560 x 1440 pixels | Quad HD | 16:9 | OLED | IPS | 0.03 ms | Flat | Contrast 1000000:1 | Maximum refresh rate 180 Hz | 1xHDMI ports quantity | 1xDisplayPorts quantity | Headphone out Yes | VESA Yes
    Epic Screen. Epic Play.
    Stunning visuals and brighter highlights
    QD-OLED in QHD
    Stay in the game without distraction
    Glare Free
    Dive into realistic gameplay with lifelike colors
    Pantone Validated
    Enhanced brightness and clearer details
    HDR10
    Outmaneuver opponents with smooth gameplay
    0.03ms Response Time & 180Hz Refresh Rate
    Race to the top with ultimate speed. The 0.03ms (GtG) response time captures movements in real-time, while the 180Hz refresh rate minimizes lag — allowing you to react fast to exhilarating gameplay with ultra-smooth action.
    Immerse yourself in smooth action without disruption
    NVIDIA G-Sync Compatible
    Catch enemies in the shadows with better visibility
    Black Equalizer
    Hit your marks with next-level accuracy
    Virtual Aim Point
    Instant auto connect
    Auto Source Switch+
    Prekė detaliau
    LS27FG500SUXEN
    16 Prekės
    Charakteristikos
    Garantija
    24
    Category Code
    LC3
    Unit Box Height
    0.11
    Unit Box Length
    0.715
    Unit Box Width
    0.41
    Vendor Homepage
    MODEL
    S27FG500SU
    Product Net Weight
    3.3 kg
    Unit Calculated Weight
    4.83 kg
    Unit Calculated Volume
    0.03225 cubm
    CnCode
    Energy Efficiency (EPREL Registration Number)
    Energy Efficiency (EPREL Version Number)
    Energy Efficiency (Data Sheet (Link))
    https://eprel.ec.europa.eu/api/product/2435794/fiches?language EN
    Energy Efficiency (Energy efficiency class)
    G
    Summary
    Samsung LS27FG500SUXEN. Display diagonal: 68.6 cm (27"), Display resolution: 2560 x 1440 pixels, HD type: Quad HD, Display technology: OLED, Response time: 0.03 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178 , Viewing angle, vertical: 178 .
    Packaging data (Package width)
    722 mm
    Packaging data (Package depth)
    414 mm
    Packaging data (Package height)
    114 mm
    Packaging data (Package weight)
    4600 g
    Packaging content (Cables included)
    DisplayPort/HDMI/Power
    Display (Display diagonal)
    27 "
    Display (Display diagonal (metric))
    67 cm
    Display (Display number of colours)
    1 billion colours
    Display (Display resolution)
    2560 x 1440 pixels
    Display (Display technology)
    OLED
    Display (HD type)
    Quad HD
    Display (Native aspect ratio)
    16:9
    Display (Screen shape)
    Flat
    Display (Viewing angle, horizontal)
    178
    Display (Viewing angle, vertical)
    178
    Ports & interfaces (HDMI ports quantity)
    Ports & interfaces (HDMI version)
    2.0
    Design (Product colour)
    Black
    Power (Energy consumption (HDR) per 1000 hours)
    72 kWh
    Power (Energy consumption (SDR) per 1000 hours)
    28 kWh
    Power (Energy efficiency class (HDR))
    G
    Power (Energy efficiency class (SDR))
    Power (Energy efficiency scale)
    A to G
    Power (Power consumption (standby))
    0.5 W
    Weight & dimensions (Depth (with stand))
    234.5 mm
    Weight & dimensions (Depth (without stand))
    57 mm
    Weight & dimensions (Height (with stand))
    463.8 mm
    Weight & dimensions (Height (without stand))
    359.3 mm
    Weight & dimensions (Weight (with stand))
    3300 g
    Weight & dimensions (Width (with stand))
    609.9 mm
    Weight & dimensions (Width (without stand))
    609.9 mm
    Weight & dimensions (Weight (without stand))
    Performance (Game features)
    Super Arena Gaming UX
    Power (AC input voltage)
    100 - 240 V
    Power (Power consumption (max))
    78 W
    Power (Power consumption (typical))
    28 W
    Performance (AMD FreeSync)
    Yes
    Design (Feet colour)
    Black
    Ports & interfaces (HDCP)
    Yes
    Power (Power consumption (off))
    0.3 W
    Performance (AMD FreeSync type)
    FreeSync
    Performance (NVIDIA G-SYNC)
    Ports & interfaces (HDCP version)
    2.2
    Performance (NVIDIA G-SYNC type)
    G-SYNC Compatible
    Display (Contrast ratio (typical))
    Display (Display brightness (typical))
    200 cd/m
    Display (Maximum refresh rate)
    180 Hz
    Display (Panel type)
    IPS
    Display (Response time)
    0.03 ms
    Display (Response time measurement type)
    GTG (Gray to Gray)
    Display (Touchscreen)
    No
    Display (Viewable size, horizontal)
    590.42 mm
    Display (Viewable size, vertical)
    333.72 mm
    Performance (Flicker-free technology)
    Multimedia (Built-in speaker(s))
    No
    Design (Market positioning)
    Gaming
    Ports & interfaces (Built-in USB hub)
    Ports & interfaces (DisplayPorts quantity)
    Ports & interfaces (HDMI)
    Ports & interfaces (Headphone out)
    Ergonomics (Panel mounting interface)
    100 x 100 mm
    Ergonomics (Tilt adjustment)
    Ergonomics (Tilt angle range)
    Ergonomics (VESA mounting)
    Display (High Dynamic Range (HDR) supported)
    Display (High Dynamic Range (HDR) technology)
    High Dynamic Range 10 (HDR10)
    Power (Power supply type)
    External
    Packaging content (Stand included)
    Display (Colour gamut)
    99 %